Cestovat prostřednictvím knih – Portugalská turistická centrála mění VisitPortugal na ČístPortugal

Ve stavu ohrožení, kdy mají zůstávat lidé doma, Portugalská turistická centrále vyzývá Portugalce a světovou veřejnost, aby se inspirovali a cestovali po Portugalsku prostřednictvím portugalské literatury. Navštivte města, vesnice, zastavte se u moře i poblíž řek, vydejte se do hor skrytých v příbězích a slovech spisovatelů a básníků.

 Je čas si přečíst další kapitolu, kterou nabízí Nejlepší turistická destinace světa. Nastal čas #LerPortugal. Využijte čas, kdy není možné skutečné cestovaní k tomu, abyste se o Portugalsku dozvěděli více v jeho knihách.

#LerPortugal se snaží podpořit veřejnost, aby ještě chvíli vydržela doma a zároveň jim chce poskytnout inspiraci. Snít a s nadějí vyhlížet lepší časy. Kampaň přirozeně navazuje na předchozí #CantSkipHope (Neunikneš naději), která byla zahájena 20. března. Čtěte, hledejte inspiraci mezi řádky, později budete mít příležitost navštívit kouzelnou krajinu popsanou spisovateli a básníky.

Ve filmu zaznívají úryvky z děl autorů jako Fernando Pessoa, Luís de Camões, Eça de Quierós, Sofia Mello Breyner a José Saramago a na pozadí běží krásné záběry portugalské krajiny. Slova působí jako cestovní doklad do blízké budoucnosti, kdy bude možné místa navštívit.

Tento film bude mít pokračovaní a bude zahrnovat portugalské i zahraniční literáty, kteří se inspirovali v Portugalsku při tvorbě svých děl.  Za současné situace poslouží literatura víc než jindy jako inspirace k tomu, abychom procestovali Portugalsko i přesto, že zůstaneme doma.

Kreativa společnosti Partners se bude v dále vyvíjet. V průběhu roku bude do tvorby  zapojena různorodá veřejnost s cílem propojit literaturu, poezie a cestování.

Budeme #Ler Portugal.

#CantSkipHope.

Více info: www.turismodeportugal.pt

Cestovat prostřednictvím knih – Portugalská turistická centrála mění VisitPortugal na ČístPortugal

Share