Portugalia otrzymuje tytuł najlepszego kierunku turystycznego świata w konkursie World Travel Awards

Portugalia otrzymując tytuł Najlepszego Kierunku Turystycznego Świata jest wielkim zwycięzcą finału World Travel Awards  2017.

We wrześniu Portugalia otrzymała tytuł najlepszego kierunku turystycznego Europy i dostała się do grona 17 kandydatów do najwyższej nagrody. Finał konkursu odbył się wczoraj, 10 grudnia, w Phu Quoc w Wietnamie. Portugalia pokonała takie kraje jak: Brazylia, Grecja, Malediwy, Stany Zjednoczone Ameryki, Maroko, Wietnam, Hiszpania i inne. Należy podkreślić, iż po raz pierwszy nagrodę zdobył kierunek europejski. Do tej pory, tylko miasta Londyn i Paryż były w gronie nagrodzonych.

Ana Mendes Godinho, Sekretarz Stanu ds. Turystyki, powiedziała: „jest to wyjątkowa chwila dla portugalskiej turystyki. Nagroda ta jest uznaniem wysiłku i pracy w ciągu ostatnich kilku lat wszystkich osób związanych z turystyką, ale również uznaniem dla naszego kraju. Kraju autentycznego, nowatorskiego, który potrafił zaprezentować się na nowo, który oferuje różnorodne przeżycia i krajobrazy, który łączy kosmopolityzm, historię, tradycję, słońce, przyrodę i gastronomię. Kraju, który potrafi i lubi przyjmować u siebie wszystkich. Należy teraz kontynuować pracę pokazywania całej różnorodności tego, co Portugalia ma do zaoferowania i co sprawia, że jest wyjątkowym kierunkiem turystycznym.”

Do tytułu Najlepszego Kierunku Turystycznego Świata należy dołączyć nagrodę dla Turismo de Portugal jako Najlepszej Organizacji Turystycznej Świata i dla visitportugal.com jako Najlepszego Oficjalnego Portalu Turystycznego.

Według Prezesa Turismo de Portugal, Luisa Araújo, „po raz pierwszy od dziesięciu lat w historii Turismo de Portugal jesteśmy nagrodzeni najwyższymi tytułami. Nie tylko Turismo de Portugal zostało nagrodzone jako Najlepsza Organizacja Turystyczna Świata (World’s Leading Tourist Board) ale także oficjalny portal informacji o kierunku jest uznany za Najlepszy Site Organizacji Turystycznej (World’s Leading Tourism Authority Website), na skalę światową. Otrzymanie tych tytułów było możliwe wyłącznie dzięki wysiłkowi i zaangażowaniu zgranej ekipy, w której dominuje profesjonalizm, obowiązkowość i zdolności organizacyjne. Jest to dla nas zaszczyt widzieć, że nasza strategia turystyczna została nagrodzona i daje nam to dodatkową motywację w dążeniu do celów wyznaczonych przez nas do 2027, które umocnią pozycję Portugalii jako wyjątkowego kierunku turystycznego.”

Konkurs World Travel Awards odbywa się od 1993 r.. WTA nagradza projekty ze wszystkich sektorów światowej branży turystycznej, rozwijając w ten sposób zdrową konkurencyjność i wzrost jakości w turystyce. Co roku wyboru zwycięzców dokonują tysiące profesjonalistów z branży.

Nominowani do wielkiego finału to zwycięzcy gal regionalnych oraz inni, wybrani przez WTA.

Turismo de Portugal, podlegające Ministerstwu Gospodarki, jest Narodową Organizacją Turystyczną odpowiedzialną za promocję, podnoszenie wartości i stabilność turystyki, łącząc w jednej instytucji wszelkie kompetencje, związane z rozwojem turystyki, od oferty po popyt. Turismo de Portugal współpracuje z innymi instytucjami publicznymi i firmami prywatnymi w kraju i za granicą. Organizacja jest zaangażowana we wzmacnianie rozwoju turystyki, jako jednego z filarów wzrostu portugalskiej gospodarki. Aby to osiągnąć, nakreśliła plan, Strategię Turystyki 2027, na najbliższe 10 lat, który przewiduje wzrost zainteresowania Portugalią, jako kraju do odwiedzenia, ale także do inwestowania, zamieszkania, studiowania i organizacji wielkich imprez i wydarzeń. W zakresie turystyki wewnętrznej przewiduje wzrost konkurencyjności i wsparcia dla gospodarki.

VisitPortugal to oficjalna platforma online informacji o kierunku z ponad 11 tysiącami sugestii powiązanych z kierunkiem. Ma 10 milionów odwiedzających. Portal dostępny jest w 10 wersjach językowych – po portugalsku, angielsku, hiszpańsku, niemiecku, francusku, włosku, holendersku, rosyjsku, japońsku i chińsku. Charakteryzuje się intuicyjną nawigacją i stawia na interakcję z użytkownikiem, który może poprosić o spersonalizowane informacje poprzez webchat lub email.

Portugalia otrzymuje tytuł najlepszego kierunku turystycznego świata w konkursie World Travel Awards

Redes