Portugalia najlepszym kierunkiem turystycznym Europy wg World Travel Awards

Portugalia otrzymała tytuł najlepszego kierunku turystycznego Europy w najbardziej prestiżowym konkursie turystycznym World Travel Awards. Nagroda została wręczona w sobotę podczas ceremonii w Sankt Petersburgu, w Rosji, a odebrała ją Sekretarz Stanu ds. Turystyki Republiki Portugalii, Ana Mendes Godinho.

Nagroda najlepszego kierunku turystycznego Europy, po raz pierwszy przyznana Portugalii, jest najlepszym dowodem na to, iż zmienił się wizerunek i ocena kraju a Portugalia jest postrzegana jako kierunek najwyższej jakości (w ciągu 2017 r. Portugalia otrzymała aż 2.300 nagród i wyróżnień). Różnorodność krajobrazu, dogodne połączenia lotnicze, łatwość poruszania się po Portugalii i sympatia oraz gościnność Portugalczyków na pewno wpłynęły na decyzje o przyznaniu tej ważnej nagrody.

Nagroda ta jest również uznaniem wysiłku wielu osób, które pragną uczynić Portugalię najlepszym kierunkiem turystycznym, o różnorodnej i jedynej w swoim rodzaju ofercie, na całym terytorium kraju, od północy po południe, od wschodu na zachód.

Portugalia jest również krajem, który otrzymał najwięcej nagród podczas gali w Sankt Petersburgu. 37 wyróżnień a wśród nich tytuły: najlepszego portu statków wycieczkowych (Lizbona), najlepszego kierunku wyspiarskiego (Madera), najlepszego kierunku plażowego (Algarve) i najlepszej narodowej organizacji turystycznej w Europie (Turismo de Portugal).

Portugalia zdobyła 37 Oskarów Turystycznych, o 13 więcej niż rok temu. Wzmocni to na pewno wizerunek tego kraju, który jest trzecim krajem na świecie pod względem bezpieczeństwa, czternastym krajem w rankingu najbardziej atrakcyjnych turystycznie na świecie, krajem, który co roku odwiedza ponad 21 milionów turystów.

O NAGRODACH

Konkurs World Travel powstał w 1993 r. aby pomóc doceniać osiągnięcia w światowym sektorze turystycznym i w ten sposób wspierać rozwój konkurencyjności i jakości w turystyce.

Tysiące profesjonalistów sektora dokonuje wyboru nominowanych, wskazując swoich faworytów.

Portugalia najlepszym kierunkiem turystycznym Europy wg World Travel Awards

Redes