Portugalia – najlepsza destynacja golfowa na świecie

Portugalia po raz kolejny potwierdziła swoją przewagę w turystyce golfowej. Na ostatniej gali World Golf Awards uznano Portugalię za najlepszą destynację golfową 2016 roku na świecie i w Europie. I to trzeci rok z rzędu.

World Golf Awards Ceremony 2016: wręczenie nagród World’s Best Golf Destination 2016 oraz Europe’s Best Golf Destination 2016 dla Portugalii. Chris Frost, Managing Director of World Golf Awards, oraz Carla Simões, dyrektor w Turismo de Portugal. Fot. World Golf Awards

W sobotę, 12 listopada br., hotel Conrad Algarve gościł ceremonię wręczenia prestiżowych nagród World Golf Awards, przyznawanych najlepszym destynacjom i polom golfowym na świecie. Największym zwycięzcą tegorocznej edycji była Portugalia.

Portugalia, trzeci rok z kolei, została wybrana jednocześnie najlepszą golfową destynacją na świecie (World’s Best Golf Destination 2016) oraz najlepszą golfową destynacją w Europie (Europe’s Best Golf Destination 2016). W pierwszej kategorii Portugalia wygrała m.in. z USA, Nową Zelandią, Afryką Południową, Abu Zabi, Dominikaną, Indonezją i Brazylią, a w drugiej wyprzedziła tak znane miejsca, jak Anglia, Szkocja, Walia, obie Irlandie, Włochy czy Francja.

Tytuł najlepszego ośrodka golfowego w Europie (Europe’s Best Golf Venue 2016) przypadł Quinta do Lago w regionie Algarve. Ośrodek leży tuż przy Parku Naturalnym Ria Formosa i oferuje trzy pola golfowe: północne (wyróżnione Best New Golf Course in Europe w 2014), południowe (goszczące niegdyś zawodników Portuguese Open) oraz Laranjal.

Quinta do Lago, pole golfowe South, 15 dołek – fot. Quinta do Lago

Na poziomie krajowym nagrodzono:

Oceanico Faldo Course – jako najlepsze pole golfowe w Portugalii (Portugal’s Best Golf Course 2016),
Penha Longa Resort – za najlepszy hotel golfowy w Portugalii (Portugal’s Best Golf Hotel 2016),
PAG Servicos Golfs – najlepszy portugalski tour operator w sektorze golfowej turystyki przyjazdowej (Portugal’s Best Inbound Golf Tour Operator 2016),
InGolf – najlepszy portugalski tour operator w sektorze golfowej turystyki wyjazdowej (Portugal’s Best Outbound Golf Tour Operator 2016).

Pole golfowe Oceanico Faldo – fot. Amendoeira Golf Resort

Portugalia i tutejsze ośrodki golfowe od lat pracują nad utrzymaniem wysokiego poziomu pól golfowych. Piękne krajobrazy, łagodny klimat oraz szeroka oferta ok. 90 pól golfowych o różnym poziomie trudności – to niekwestionowane zalety Portugalii, cenione przez środowisko golfistów. Tereny do gry można znaleźć zarówno w Algarve, na Wybrzeżu Lizbońskim i w regionie Porto e Norte, jak i na Maderze i Azorach.

W Portugalii profesjonalni zawodnicy mają do swojej dyspozycji m.in. dziewięć pól golfowych z 27 dołkami, oraz wiele pól zaprojektowanych przez znanych architektów, takich jak Robert Trent Jones Jr., Jack Nicklaus, Arthur Hills, Nick Faldo, Severiano Ballesteros, Henry Cotton, Rocky Roquemore i Arnold Palmer. Ten ostatni jest twórcą wielokrotnie nagradzanego pola Oceânico Victoria, na którym od 2007 r. rozgrywane są zawody Portugal Masters.

Turystyka golfowa stanowi ważny segment globalnego rynku turystyki. Szacuje się, że w 2016 roku 32 tysiące pól i ośrodków golfowych na świecie odnotuje w sumie ok. 60 milionów odwiedzin[1].

World Golf Awards są częścią World Travel Awards, branżowych „Oskarów” turystycznych. Zwycięzcy, zarówno na poziomie krajowym, jak i światowym, wybierani są przez internetowe głosowanie, w którym uczestniczą profesjonaliści zajmujący się turystyką golfową (w tym media), przedstawiciele branży turystycznej (tour operatorzy, biura podróży, managerowie wysokiego szczebla), jak również golfiści, korzystający z tych pól.

Video zapowiadające ceremonię: www.youtube.com/watch?time_continue=3&v=up5S2SpEV3A.

Więcej informacji o konkursie można znaleźć na stronie: http://worldgolfawards.com.

Portugalia – najlepsza destynacja golfowa na świecie

Redes