Program „365 Algarve”: bo w Algarve liczy się każdy dzień

Nowy, bogaty program kulturalny „365 Algarve” umożliwia mieszkańcom i turystom odkrycie regionu Algarve za pośrednictwem sztuki, przestrzeni i twórców. Na program składają się liczne przedsięwzięcia, promujące tożsamość i twórczość regionu, mające wzbogacić ofertę kulturową, wzmocnić markę Algarve oraz zwiększyć konkurencyjność regionu jako całorocznej destynacji turystycznej.

Przez 8 miesięcy, od października 2016 roku do maja 2017 roku, w całym regionie Algarve odbędzie się ponad tysiąc inicjatyw: inscenizacji muzycznych, tanecznych, teatralnych oraz wystaw i wydarzeń nawiązujących do dziedzictwa tego miejsca. Program „365 Algarve” to także zaproszenie do podróży po całym słonecznym regionie Algarve. Nawet w najmniej oczekiwanym miejscu będzie można natknąć się na wystawę, koncert, przedstawienie, festiwal czy inne inicjatywy artystyczne, jak również możliwość skosztowania tego, co najlepsze w kuchni regionu Algarve przy dźwiękach gitary lub akordeonu.

Program „365 Algarve” powstał w wyniku różnych propozycji zaprezentowanych przez regionalne podmioty ds. kultury, z których wyłoniono dziewięć tematów, mających angażować widzów do słuchania, interakcji, tworzenia, odkrywania, doświadczania i czerpania radości z przebywania w regionie. Są to:

- Sztuka i krajobraz
- Zabawa i tradycja
- Ludzie, którzy nas inspirują
- Muzyka, miejsca, smaki
- Muzyka, miejsca, czasy
- Region dający do myślenia
- Region i granice
- Region i wspomnienie
- Region, twórczość, transformacje

Program „365 Algarve” jest rezultatem współpracy Sekretarza Stanu ds. Kultury,  Sekretarza Stanu ds. Turystyki, Turismo de Portugal, Region Turystyczny Algarve oraz miast i podmiotów kulturalnych w regionie.

Szczegółowy program można znaleźć na stronie: www.visitalgarve.pt oraz na www.facebook.com/365.Algarve.EveryDayCounts.

Program „365 Algarve” w liczbach: 16 gmin; 51 podmiotów zaangażowanych; 63 projekty artystyczne i programowe; 1023 inicjatyw w okresie od października 2016 r. do maja 2017 r.

Podmioty promujące: Urząd Stanu ds. Turystyki, Urząd Stanu ds. Kultury, Turismo de Portugal i Region Turystyczny Algarve

Podmioty współpracujące: Miasta i Regionalne Stowarzyszenia Kultury w Algarve

Program „365 Algarve”: bo w Algarve liczy się każdy dzień

Redes